Witamy w Hotelu Anders

Naturalnie na Mazurach

pokaż zdjęcia
pokaż video
Wakacje nad jeziorem - Naturalnie na Mazurach

Wakacje nad jeziorem - Naturalnie na Mazurach

dowolna długość pobytu, między 08.07 a 01.09 od 295 Sprawdź
WIOSENNE OCZYSZCZENIE CIAŁA I UMYSŁU

WIOSENNE OCZYSZCZENIE CIAŁA I UMYSŁU

min. 2 noce, do 26.04 od 198 Sprawdź
Zobacz PAKIETY SPA

Zobacz PAKIETY SPA

dowolna długość pobytu od Sprawdź
Majówka na Mazurach 26.04.-05.05.2019

Majówka na Mazurach 26.04.-05.05.2019

dowolna długość pobytu, między 26.04 a 05.05 od 295 Sprawdź
SUPER SOBOTA 04.05.2019

SUPER SOBOTA 04.05.2019

dowolna długość pobytu, między 04.05 a 05.05 od 248 Sprawdź
Nocleg ze śniadaniem OFERTA BEZZWROTNA

Nocleg ze śniadaniem OFERTA BEZZWROTNA

dowolna długość pobytu od 198 Sprawdź
Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją

Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją

dowolna długość pobytu, do 19.06 od 284 Sprawdź
Długi weekend czerwcowy (Boże Ciało)

Długi weekend czerwcowy (Boże Ciało)

dowolna długość pobytu, między 19.06 a 23.06 od 295 Sprawdź
Weekend we dwoje (1 doba)

Weekend we dwoje (1 doba)

pakiet 1 noc, do 30.06 od 260 Sprawdź
Weekend we dwoje (2 doby)

Weekend we dwoje (2 doby)

pakiet 2 noce, do 30.06 od 215 Sprawdź
Pobyt bez wyżywienia W DOMKACH

Pobyt bez wyżywienia W DOMKACH

dowolna długość pobytu, do 20.06 od 330 Sprawdź
POMYSŁ NA NIEDZIELĘ / FAMILY PACK - POBYT DZIENNY Z ATRAKCJAMI

POMYSŁ NA NIEDZIELĘ / FAMILY PACK - POBYT DZIENNY Z ATRAKCJAMI

dowolna długość pobytu od Sprawdź
Podaruj prezent - vouchery podarunkowe

Podaruj prezent - vouchery podarunkowe

dowolna długość pobytu, do 31.12 od Sprawdź
Ludzie biznesu w drodze

Ludzie biznesu w drodze

pakiet 1 noc, do 30.06 od 180 Sprawdź
3-dniowe pobyty SPA w tygodniu - 10% TANIEJ

3-dniowe pobyty SPA w tygodniu - 10% TANIEJ

dowolna długość pobytu od Sprawdź
Elastyczny weekend SPA (2 doby)

Elastyczny weekend SPA (2 doby)

pakiet 2 noce, do 30.06 od 325 Sprawdź
Pakiet ze SPA DLA NOWOŻEŃCÓW (2 doby)

Pakiet ze SPA DLA NOWOŻEŃCÓW (2 doby)

pakiet 2 noce, do 30.06 od 349 Sprawdź
Romantyczny weekend SPA (2 doby)

Romantyczny weekend SPA (2 doby)

pakiet 2 noce, do 30.06 od 326 Sprawdź
Pakiet Regeneracyjny „ONA i ON” (2 doby)

Pakiet Regeneracyjny „ONA i ON” (2 doby)

pakiet 2 noce, do 30.06 od 293 Sprawdź
Pakiet dla Przyjaciółek (2 doby)

Pakiet dla Przyjaciółek (2 doby)

pakiet 2 noce, do 30.06 od 313 Sprawdź
Romantyczny weekend SPA (1 doba)

Romantyczny weekend SPA (1 doba)

pakiet 1 noc, do 30.06 od 385 Sprawdź
Chocolate Day&Night SPA dla dwojga (1 doba)

Chocolate Day&Night SPA dla dwojga (1 doba)

pakiet 1 noc, do 30.06 od 395 Sprawdź
Zwiń oferty

Przewodnik

Przewodnik po najbliższej okolicy

MAPA NAJBLIŻSZYCH ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH - ZOBACZ

Jezioro Szeląg Mały

Szeląg Mały położony jest w kotlinie, a jego brzegi pokryte są pięknym starym lasem sosnowym. Z jeziora można popłynąć statkiem, żaglówką lub kajakiem przez Szeląg Wielki na Jezioro Pauzeńskie, przez śluzę Mała Ruś oraz dalej przez śluzę Ostróda na Jezioro Drwęckie. Stąd jest otwarta droga rzeką Drwęca do Wisły i dalej do Torunia lub kanałem z Ostródy do Elbląga (82 km) albo do Iławy (48km).

Jezioro Szeląg Wielki

Jezioro Szeląg Wielki zaliczane jest do najpiękniejszych mazurskich jezior. Wody Szeląga są bardzo czyste i chłodne, dlatego żyją tu szlachetne ryby: sielawa, sieja, węgorz i inne. Z Szeląga Wielkiego można popłynąć rzeką Taborką na Jezioro Tabórz położone w centrum Rezerwatu Sosny Taborskiej, lub rzeką Szeląźnicą na Jezioro Pauzeńskie i dalej kanałem do Ostródy.

Rezerwat przyrody "Sosna Taborska"

Rezerwat obejmuje liczący ponad 230 lat drzewostan z przewagą sosny zwyczajnej rasy taborskiej. Cenione na świecie sosny taborskie wykorzystywane były do budowy masztów żaglowców. Na terenie rezerwatu prowadzone są badania nad długowiecznością drzewostanów. Atrakcją jest 1,5 kilometrowa ścieżka dydaktyczna z tablicami informacyjnymi.

Rezerwat przyrody "Rzeka Drwęca"

Najdłuższy rezerwat ichtiologiczny w Polsce. Ochronie podlega środowisko wodne i bytujące w nim ryby: pstrąg, łosoś szlachetny, troć, certa, minóg rzeczny i inne. Ekosystem rzeki stwarza dogodne warunki do występowania licznych gatunków ptactwa wodnobłotnego.

Grobla nad Jeziorem

Jeziora Szeląg Wielki i Szeląg Mały stanowiły kiedyś jeden akwen. Dopiero budowa kolei prowadzona w latach 1871-1873 wymusiła duże zmiany w okolicznym terenie, a przede wszystkim wykonanie olbrzymiego nasypu. W poprzek jeziora usypano wysoką groblę, a w niej usytuowano tunel, przez który przeprowadzono kanał. Kanał budowali jeńcy francuscy po przegranej Francji w wojnie z Prusami (1870-1871).

Głęboczek

Jezioro Głęboczek ukryte jest w lesie. Ciekawostką jest fakt, iż tafla Głęboczka znajduje się około 18 metrów ponad poziomem Jeziora Szeląg. Legenda mówi o tym, że Niemcy zatopili w Głęboczku amunicję.

Jezioro Czarne (Kliniak)

Jezioro Czarne jest rezerwatem florystycznym obejmującym śródleśne jeziorko wraz z jego brzegami. Poryblin jeziorny w Polsce spotykany jest niezwykle rzadko. Roślina ta pochodzi z epoki przedlodowcowej i klasyfikowana jest jako relikt borealno-atlantycki – objęta jest ścisłą ochroną. Dno jeziora porasta mech torfowiec.

Pomnik przyrody – Najstarsza Sosna Taborska

Najstarsza Sosna Taborska liczy… około 290 lat. Ma 36 metrów wzrostu, a w pasie mierzy.. 3,5 metra. Drewno z Puszczy Taborskiej było szeroko znane na świecie jako najlepszy materiał szkutniczy – zbudowane z niego były maszty prawie wszystkich europejskich bander. Po II wojnie światowej drewno Sosny Taborskiej posłużyło do odbudowy Teatru Narodowego w Warszawie oraz do budowy mola w Sopocie. Dziś Sosnę Taborską chroni rezerwat.

Dąb Perkun – gospodarz lasu

Dąb Perkun jest pomnikiem przyrody – ma 27m wzrostu i liczy około… 600 lat. W jego pniu znajduje się obszerna dziupla z wąskim wejściem, w której swobodnie zmieści się kilka osób.

Łąki Gąsiorowskie

Łąki Gąsiorowskie to teren podmokły, otoczony licznymi śródleśnymi jeziorkami. Ciekawy ze względu na roślinność oraz specyficzny makroklimat.

Wieża obserwacyjna

Wieża ma wysokość 37 m, zbudowana została w 2006 roku. Na sam szczyt prowadzi 158 stopni. Wieża obserwacyjna stoi na najwyższym w okolicy Starych Jabłonek pagórku. Nie jest udostępniania turystom.

Leśniczówka Orlik

Budynek leśniczówki pochodzi z drugiej połowy XIX wieku. Od ponad 20 lat leśniczówka dzierżawiona jest przez koła łowieckie.

Barduń

We wsi mieszka autochtoniczna rodzina Mazurów – jedna z nielicznych, jakie po II wojnie światowej nie opuściły Mazur. We wsi zachował się także budynek leśniczówki z drugiej połowy XIX wieku oraz stary cmentarz.

Biesal

Ludność ewangelicka, która tu mieszkała, pobudowała pod koniec XIX wieku kaplicę. Po II wojnie światowej przejęli ją katolicy, nadając jej tytuł Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W Biesalu zachowały się również drewniane mazurskie chałupy z XIX wieku i murowane domy z przełomu XIX i XX wieku.

Guzowy Piec

We wsi zachował się budynek dawnej szkoły - obecnie zabudowania Bajkowego Zakątka, w którym znajduje się restauracja oraz komfortowe pokoje. W latach 70-tych XX wieku budynek należał do Ministerstwa Edukacji, przez co bardzo często korzystali z niego artyści i twórcy z całego kraju.

Plichta

Plichta zabudowana jest mazurskimi domami z przełomu XIX i XX wieku. W centrum wsi znajduje się piękny, drewniany dom z werandą. Ze wzgórza rozciąga się malownicza panorama wsi. Na skraju miejscowości znajdują się zachowane resztki pomnika poświęconego mieszkańcom poległym w I wojnie światowej (obecnie na prywatnej posesji).

Zawady Małe – pomnik ku czci pomordowanych

W Zawadach Małych dokonała się straszna tragedia – hitlerowcy zamordowali w nocy z 21 na 22 stycznia 1945 roku 107 Polaków i 11 Rosjan – więźniów konwojowanych z niemieckiego obozu koncentracyjnego Soldau (KL) w Działdowie. Przy szosie w lesie znajduje się cmentarz oraz trzy pomniki ku czci zamordowanych.

Perły Mazur Zachodnich

Kanał Elbląski łączący Ostródę z Elblągiem

- jedna z odnóg łączy Stare Jabłonki z Ostródą

Jest sztandarową atrakcją turystyczną, nie tylko zachodniomazurską, ale warmińsko-mazurską, a nawet – polską i światową. Tak wysoka ranga tego systemu szlaków wodnych wynika z unikalności jego rozwiązań w skali światowego budownictwa hydrotechnicznego. Budowany w latach 1844-1881 dla celów gospodarczych – funkcjonuje do dziś wprawiając w podziw turystów. Jest dziełem kultury materialnej i myśli technicznej oraz pomnikiem dziedzictwa cywilizacyjnego.Kanał jest jedynym w Europie kanałem, z czynnym - ponad 120-letnim - systemem lądowego przewozu statków. Cztery śluzy i pięć pochylni, służących pokonaniu niemal 100-metrowej różnicy poziomów wód pomiędzy mazurskim jeziorem Pniewo a żuławskim jeziorem Druzno, to najoryginalniejsze z rozwiązań, które wyróżniają ten XIX-wieczny cud techniki. Pochylnie, to najbardziej niespotykane urządzenia sprawiające, że statki poruszają się po lądzie pod górę i z góry, na specjalnych szynowych platformach napędzanych kołami wodnymi. Działanie pochylni można podziwiać na terenie gminy Pasłęk i Rychliki, (powiat elbląski). Cały szlak składa się z trzech odcinków głównych o łącznej długości 130 km oraz z wielu odgałęzień wodnych, obejmujących jeziora i żeglowne odcinki rzek. Najdłuższy z nich łączy Ostródę z Elblągiem (stąd nazwa), drugi – Miłomłyn z Iławą, a trzeci – Ostródę ze Starymi Jabłonkami. Poprzez rzekę Elbląg i Zalew Wiślany kanał łączy Mazury z Morzem Bałtyckim.

Pole bitwy pod GRUNWALDEM

W okolicach wsi Grunwald, na terenie gminy o tej samej nazwie (w powiecie ostródzkim) - miejsce związane z wyjątkowym wydarzeniem w historii Polski. Tutaj, 15 lipca 1410 roku, w jednej z największych bitew średniowiecznej Europy, stoczonej między wojskami krzyżackimi i polsko-litewskimi, te ostatnie odniosły spektakularne zwycięstwo. Fakt ten upamiętnia obecnie, górujący nad polami pomnik, u stóp którego znajduję się muzeum bitwy. W każdą rocznicę, w tym historycznym miejscu odbywają się ogromne widowiska kostiumowo-batalistyczne z udziałem tysięcy rycerzy (bractw rycerskich całej Europy) i dziesiątków tysięcy turystów.

Jezioro Jeziorak

Jeziorak to najdłuższe jezioro w Polsce (27 km) oraz szóste co do wielkości. Na jeziorze znajduje się też największa śródlądowa wyspa w kraju – Wielka Żuława. Jeziorak jest także miejscem akcji książki "Nowe przygody Pana Samochodzika” Zbigniewa Nienackiego, gdzie tytułowy bohater szuka skarbów zrabowanych podczas II wojny światowej. W roku 2012 Jeziorak został uznany za jeden z 7 cudów Polski w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik „National Geographic Traveler”.

Inne atrakcje turystyczne w okolicy Hotelu Anders:

 • Gietrzwałd - Sanktuarium Maryjne, Karczma Warmińska
 • Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku
 • Leśne Arboretum w Nadleśnictwie Kudypy
 • Olsztyn - Zamek kapituły warmińskiej, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Aeroklub Warmińsko-Mazurski
 • Ostróda - Zamek krzyżacki
 • Pobyt na Mazurach Zachodnich można wzbogacić jednodniowymi wycieczkami do innych ciekawych miejsc na Warmii, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, Mazowszu, Powiślu, Żuławach czy Pomorzu (w promieniu do 150 km).

Położony nad brzegiem jeziora Szeląg Mały, w Taborskich lasach – hotel blisko natury. Hasło hotelu
"Naturalnie na Mazurach” odnajduje wyraz w proekologicznej filozofii miejsca, cudownej przestrzeni.

Hotel i otoczenie
Pokoje
Atrakcje
Basen
Sauny
SPA
Restauracja
Dla firm
Imprezy
Region
Mistrzostwa

Położony nad brzegiem jeziora Szeląg Mały, w Taborskich lasach – hotel blisko natury. Hasło hotelu
"Naturalnie na Mazurach” odnajduje wyraz w proekologicznej filozofii miejsca, cudownej przestrzeni.

 • Gdańsk 1:40h / 140km
 • Warszawa 2:50h / 215km
 • Kraków 6:30h / 505km
 • Wrocław 6:00h / 490km
 • Poznań 4:35h / 310km
 • Białystok 3:30h / 260km
 • Kaliningrad 2:55h / 165 km
 • Hamburg 9:30h / 850km
 • Mińsk 7:30h / 612km
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij