Hotel Anders
przyjazd
17
sty 2022
wyjazd
18
sty 2022
Kup voucher
Hotel Anders
Olsztyn (30 km od hotelu)

Olsztyn (30 km od hotelu)

Stolica regionu oferuje wiele atrakcji dla Gości.

  • Zamek kapituły warmińskiej w Olsztynie

Zamek w Olsztynie został zbudowany w czasach gotyku (XIV-XV wiek). To tu w wieku XVI mieszkał Mikołaj Kopernik, pełniąc urząd administratora dóbr kapituły warmińskiej. Najcenniejszym zabytkiem zamku w Olsztynie jest tablica astronomiczna, która posłużyła Kopernikowi do ustalenia dnia równonocy wiosennej. Jest to jedyny na świecie, zachowany do naszych czasów instrument astronomiczny wykonany własnoręcznie przez wybitnego astronoma.

  • Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”

Położone nad największym olsztyńskim jeziorem Ukiel centrum stwarza doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku w otoczeniu przyrody. Latem działa tu kilka strzeżonych kąpielisk, wodny plac zabaw dla dzieci, można wypożyczyć sprzęt sportowy – kajaki, rowery wodne, łódki, żaglówki, kanu i wiele innych. Funkcjonuje tu wodny plac zabaw dla dzieci, kilka boisk do siatkówki plażowej oraz jedyna w Polsce całoroczna hala do siatkówki plażowej ze specjalnie podgrzewanym i zraszanym piaskiem. Działa tu także skatepark, boisko do koszykówki oraz wyciąg do nart wodnych. Po jeziorze kursuje ekotramwaj wodny.

  • Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Placówka oferuje wiele ciekawych seansów tematycznych (nie tylko astronomicznych) dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na tarasie Obserwatorium odbywają się nocne pokazy nieba.

  • Warmiolandia

Warmiolandia to największa sala zabaw dla dzieci w regionie. Małpi Gaj, różnego rodzaju konstrukcje zabawowe, kryjówki, przeszkody, trampoliny, zjeżdżalnie, stół multimedialny, samochodziki elektryczne, zajęcia prowadzone przez animatorów, żywe maskotki z Warmisiem na czele nie pozwolą nudzić się żadnemu dziecku. Zorganizowano też specjalną strefę dla maluchów oraz zewnętrzny zielony ogród. Można tu także zjeść – w menu królują dania dla dzieci.

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij