Hotel Anders
przyjazd
17
sty 2022
wyjazd
18
sty 2022
Kup voucher
Hotel Anders
Rowerowy szlak czerwony (84 km)

Rowerowy szlak czerwony (84 km)

Stare Jabłonki – Kątno – Plichta – Dąg – Wynki – Worliny - Woryty - Gietrzwałd - Łajsy - Unieszewo Kolonia - Kudypy – Łupstych – Gutkowo - Olsztyn - Gronity - Naterki - Sząbruk - Unieszewo – Makruty - Guzowy Młyn - Guzowy Piec - Parwółki - Stare Jabłonki (84,3 km)

Szlak ma formę długiej pętli. Nie musimy jednak pokonywać go w całości. Możemy wybrać się na wycieczkę do Guzowego Pieca (9,9 km) lub Gietrzwałdu (24,7 km). W Guzowym Piecu warto odwiedzić Osadę Warmińską - Bajkowy Zakątek, a w Gietrzwałdzie Sanktuarium Maryjne i Karczmę Warmińską. Z wycieczki do Gietrzwałdu możemy wrócić z rowerem pociągiem - z Gietrzwałdu na stację PKP w Unieszewie trzeba przejechać 5,6 km.

Szlak jest bardzo malowniczy i pozwala w pełni poznać charakter regionu. Przebiega przez Lasy Taborskie, mija kilkanaście jezior oraz stare mazurskie i warmińskie wsie z historyczną zabudową.

Mapa szlaku i plik GPX dostępne TUTAJ >> KLIKNIJ

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij