Hotel Anders
przyjazd
22
sty 2022
wyjazd
23
sty 2022
Kup voucher
Hotel Anders
PGNIG SUMMER SUPERLIGA Stare Jabłonki 10-11 czerwca 2017

PGNIG SUMMER SUPERLIGA Stare Jabłonki 10-11 czerwca 2017

19.05.2017

Piłka ręczna plażowa powraca do Starych Jabłonek. Na boiskach plaży Hotelu Anders odbędzie się turniej eliminacyjny klubowych mistrzostw Europy, będący zarazem eliminacją mistrzostw Polski. Najlepsze piłkarki i piłkarze ręczni pojawią się nad jeziorem Szeląg Mały w drugi weekend czerwca (10.-11.06.2017)

PODZIAŁ NA GRUPY - SPRAWDŹ

W sobotę 11-ego odbędą się gry eliminacyjne w grupach (10.00-18.00). Niedziela to mecze półfinałowe i finały (10.00-16.00). Udział w turnieju potwierdziły drużyny klubowe ze Szwecji i Holandii oraz najlepsze kluby w Polsce. Do rywalizacji zostały zaproszone również reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn. Dla tych drugich będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy w Chorwacji. Tradycyjnie w Starych Jabłonkach nie zabraknie doskonałej kuchni i wielu atrakcji poza sportowych. Zapraszamy całe rodziny na kolejne sportowe święto. Wstęp na wydarzenie oraz parkingi są nieodpłatne. Organizatorami turnieju są Hotel Anders**** oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce. 
Fot. Konferencja prasowa, 18.05.2017. W konferencji prasowej wzięli udział: Tomasz Dowgiałło - dyrektor turnieju oraz Łukasz Zakręta - bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej. 

W dniach 10-11 czerwca na plaży Hotelu Anders zobaczymy najlepsze piłkarki i najlepszych piłkarzy ręcznych w Europie. Turniej będzie zarazem eliminacją mistrzostw starego kontynentu jak i mistrzostw Polski.

Do tej pory udział w imprezie potwierdziły najlepsze polskie drużyny klubowe na czele z BHT Auto Forum Petra Płock i BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski oraz zespoły zagraniczne: Team Sweden (Gothenburgh), Dutch Team (Den Haag) i Netherlands U17 (Twello). Drużynę gospodarzy BHT Anders Team poprowadzi były reprezentant Polski Marcin Malewski. Do gry w jego zespole awizowani są m.in. znani z występów w hali Sebastian Sokołowski, Paweł Ćwikliński, Aleksander Kryszeń czy Dominik Droździk.

Nie lada gratką dla kibiców będą również pokazowe mecze polskich reprezentacji kobiet i mężczyzn. Obie reprezentacje spotykają się na konsultacjach szkoleniowych. Pierwotnie planowano, aby wzięły udział w turnieju. Ostatecznie reprezentacje zagrają mecze kontrolne z drużynami ze Szwecji i Holandii poza klasyfikacją turnieju. Dla męskiej reprezentacji będą to zarazem ostatnie sprawdziany przed rozpoczynającymi się 20 czerwca mistrzostwami Europy w Chorwacji. Przypomnijmy także że polskie reprezentacje wezmą udział w lipcowych igrzyskach sportów nieolimpijskich WORLD GAMES WROCŁAW 2017. Duże szanse na występ w obu imprezach ma bramkarz Łukasz Zakręta z olsztyńskiej Warmii Traveland.

Zasady Gry
Pierwszy turniej rozegrano 20 lipca 1992 roku na plaży św. Antoniego w Ponza, co stanowi oficjalną datę narodzin tej dyscypliny sportu. W założeniu miała być połączeniem sportu i zabawy. Z biegiem czasu została jednak zauważona przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej, która w 1994 roku stworzyła pierwszą "oficjalną" wersję przepisów gry. Od tego czasu plażowa piłka ręczna dynamicznie rozwija się na całym świecie zdobywając coraz większą popularność. Stała się oficjalną dyscypliną sportową z własnymi zasadami i mistrzostwami.
Rywalizacja toczy się między dwoma zespołami, z których każdy składa się z 3 zawodników i 1 bramkarza. Mecz trwa 2 połowy po 10 minut każda, a w każdej z nich trzeba wyłonić zwycięzcę. Gra się używając rąk, dozwolone jest "rzucanie się" na piłkę. Boisko do gry ma wymiary 27 x 12 metrów, a jego nawierzchnię stanowi piasek. W trakcie meczu zdobywa się bramki, z których "zwykła bramka" to 1 punkt, a "spektakularna bramka" to 2 punkty. Te bramki decydują, która drużyna wygra konkretną połowę meczu. Mecz natomiast wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej tzw. "punktów meczowych" 
(wygranie połowy meczu = 1 punkt meczowy; wygranie dwóch połówek = 2 punkty meczowe). 
Dogrywki odbywają się w tzw. systemie "SHOOT-OUT".

 

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij