Hotel Anders
przyjazd
26
maj 2019
wyjazd
27
maj 2019
Kup voucher
Hotel Anders
MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ PLAŻOWEJ

MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ PLAŻOWEJ

27.06.2019

Na przełomie czerwca i lipca 2019 roku w Starych Jabłonkach odbędzie się wielkie święto plażowej piłki ręcznej w Europie. Najpierw na boiska nad jeziorem Szeląg Mały wybiegną juniorzy, którzy w dniach 27-30.06.2019 zagrają o miano najlepszej drużyny starego kontynentu. Po nich, w dniach 2-7.07.2019 do rywalizacji staną reprezentacje seniorskie.

Będą to mistrzostwa wyjątkowe bo największe w historii dyscypliny. Do rywalizacji przystąpi 20 reprezentacji żeńskich i 20 męskich. Drużyny reprezentowały będą 23 kraje starego kontynentu. Wśród nich obie reprezentacje Polski. Kobieca kadra naszego kraju broniła będzie tytułu wicemistrzyń Europy. W sumie przez dwa wakacyjne tygodnie niewielką mazurską miejscowość odwiedzi ponad 1000 sportowców. Te niezwykle prestiżowe wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej powierzył organizację mistrzostw Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce. Na miejsce rozgrywek wybrano plażę przy Hotelu Anders na Mazurach w Starych Jabłonkach, doceniając w ten sposób profesjonalizm organizatorów podczas finałów EBT w 2018 roku. W tym roku zmagania toczyły się będą na 4 boiskach, stadion główny pomieści ponad 2000 widzów. Tradycyjnie oprócz sportu na najwyższym poziomie w Starych Jabłonkach nie zabraknie doskonałej kuchni, atrakcji dla całych rodzin, charytatywnego pikniku z Fundacją Przyszłość dla Dzieci. Wydarzenie z pewnością przyciągnie kibiców z wielu krajów, którzy będą chcieli śledzić sportowe zmagania na żywo.

STRONA WYDARZENIA >>>

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij